Instrukcja obsługi Ekopel 2K

Szanowny Kliencie!

Dzięki temu  zestawowi można podarować nowe życie starej, nieestetycznej wannie zaledwie w 3 godziny, a efekty widać  nawet 15 lat. A to wszystko możesz zrobić sam w swoim własnym domu *.

Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony z użytkowania Ekopel 2K, a zaoszczędzone godziny dostarczą Ci wiele pozytywnych emocji.

Poleć nas swojej rodzinnie i przyjaciołom, wtedy każdy z nich będzie mógł się pozbyć starej zardzewiałej wanny, i uczynić świat piękniejszym!

Instrukcja użytkowania

Materiały i narzędzia, które są konieczne, aby odnowić wannę:

 1. Ekopel 2K – 1 szt.
 2. Utwardzacz – 1 szt.
 3. Urządzenie do mieszania – 1 szt.
 4. Papier ścierny – 5 szt.
 5. Rękawice jednorazowe – 1 para.
 6. Szpachelka – 1 szt.
 7. Ścierka do przetarcia.
 8. Stary papier (gazeta) lub folia do przykrycia podłogi w celu ochrony powierzchni wokół wanny.
 9. Śrubokręt (krzyżakowy / prosty) aby rozmontować syfon.
 10. Klucz do odłączenia rurki syfonu.

Krok 1: Przygotowanie miejsca pracy

 1. Przygotuj miejsce pracy. Musisz znaleźć płaską powierzchnię, aby postawić wiadro (równa powierzchnia). Ułóż sprzęt (narzędzia) niedaleko siebie.
 2. Dokładnie oczyść powierzchnię wanny (ręcznie) papierem ściernym lub za pomocą wiertarki ze specjalną dyszą do momentu usunięcia rdzy, aż będzie widać małe pęknięcie (0,5 mm) na powierzchni szkliwa. Powinno się wtedy uzyskać efekt matu.
 3. Jeżeli powierzchnia zawiera duże odpryski wymaga szpachlowania. Możesz używać szpachlę do samochodów, która szybko wysycha. Można ją kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Podczas uszczelniania odprysków stosuj się do zaleceń zawartych w instrukcji.
 4. Wypłucz wannę ciepłą wodą, aby pozbyć się pozostałości pyłu ściernego. Odtłuść wannę (np. zwykłą sodą). Osusz wannę. Zakręć kran, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wanny. Jeśli z kranu przedostaje się woda, owiń ściereczką, tak aby woda nie dostała się do środka wanny.
 5. Ostrożnie wyjmij syfon z wanny.

Jeśli nie jest to możliwe:

* Stosujemy taśmę klejącą oklejając wlot górny i wylot dolny wanny

* Umieszczamy 0,2-litrowy plastikowy kubek (jednorazowy) w otwór spustowy. Przed tym procesem na spód kubka należy nanieść silikon.

* Podczas korzystania z Ekopel 2K, wlewając go do wanny, należy być ostrożnym, tak aby kubek nie przemieścił się lub nie przewrócił.

* Po 2 dniach kubek można złamać i wyrzucić.

UWAGA! Podczas zabiegu oraz następnych dwóch dni ani jedna kropla wody nie może się przedostać do wanny.

Etap 2. Przygotowanie produktu do użytku.

 1. Zmierz temperaturę w łazience. Optymalna temperatura robocza 24 -26 ° C, w celu ułatwienia stosowania w chłodnym pomieszczeniu (temperatura poniżej 20 ° C), można ogrzać produkt do temperatury pokojowej (nie wyższej niż 25 °- 26 ° C). Można to wykonać umieszczając produkt w pojemniku z ciepłą wodą.
 2. W zestawie znajdują się wiadro Ekopel 2K oraz butelka utwardzacza. Trzeba wlać utwardzacz do wiadra Ekopel 2K. Utwardzacz należy wlewać powoli, cały czas mieszając. Po zmieszaniu, należy zwrócić szczególną uwagę na produkt, który może osadzać się na dnie i na ściankach pojemnika. Dlatego wymieszaj dokładnie  przez 10-12 minut. Jeśli nie wymieszamy dokładnie i masa nie połączy się jednolicie, na powierzchni wanny po osuszeniu może powstać defekt.
 3. Przykryj pokrywą utworzoną masę i odłóż na bok na ok. 5 minut.
 4. Produkt jest w kolorze białym. Jednakże, jeśli chcesz zmienić kolor produktu, możesz to zrobić przez dodanie barwnika. Trzeba wtedy dodać 5 kropel barwnika i dokładnie wymieszać.

UWAGA Jeśli produkt, który ogrzeje się nadmiernie  nie będzie bardziej wydajny, bo ma lepszą konsystencję, ale może doprowadzić do powstania żółtych przebarwień. Idealna temperatura pracy 25 ° C

UWAGA Zastosowanie gotowej mieszanki, po połączeniu z utwardzaczem musi nastąpić nie dalej niż w 90 minut! Oznacza to, że masz 45-60 minut, aby wymieszać i nałożyć produkt.

Pozostały czas jest potrzebny do samoistnego spłynięcia  masy w dół po całej wannie.

Krok 3. Zastosowanie

 1. Masę z wiadra wylewamy na powierzchnię wanny. Materiał będzie powoli spływać po ściankach wanny, stopniowo rozprzestrzeniać się na całej powierzchni wewnętrznej wanny.
 2. Za pomocą plastikowej szpatułki możesz kierować bieg masy. Upewnij się, że produkt nie wylewa się poza wannę – sprawdź obrzeża!
 3. W celu równomiernego rozmieszczenia produktu na dnie wanny posłuż się również szpatułką.

Krok 4. Etap końcowy

 1. Upewnij się, że woda nie przedostaje się do wanny. Nie pozwól, aby nawet jedna kropla dotarła do wnętrza wanny.
 2. Podczas polimeryzacji (suszenia) wanny, unikaj też kurzu.
 3. Poczekaj 48 godzin. Po tym czasie zamontuj syfon (wejście-wyjście).

Najważniejsze punkty:

 1. Należy bardzo dokładnie wymieszać utwardzacz w wiadrze Ekopel 2K, zwracając szczególną uwagę na ścianki i dno wiadra!
 2. Aby uniknąć konsekwencji nieprawidłowego wymieszania należy pozostawić na dnie wiadra (ok. 5 mm) część mieszanki.
 3. Zbyt mocno ogrzany wyrób może pozostawić na wannie zbyt cienką warstwę (zbyt dużo spłynie)! Aby ogrzać produkt do prawidłowej temperatury, wystarczy umieścić wiadro w pojemniku z ciepłą wodą (temperatura pokojowa!)
 4. Zabrania się rozcieńczać produkt! To pogarsza jakość!

Przechowywać produkt  Ekopel 2K w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym pojemniku, w temperaturze + 5 ° C do + 35 ° C, z dala od źródeł ciepła (grzejnik) i bezpośredniego światła słonecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>