Porady na temat pielęgnacji wanny

Aby utrzymać wannę w doskonałej formie przez wiele lat proponujemy Państwu stosować się do poniższych wskazówek.

Użytkowanie powierzchni odnowionych z zastosowaniem materiałów z płynnego akrylu nie wymaga żadnych specjalnych środków ostrożności. Do pielęgnacji wystarczy używać bezkwasowych i niealkalicznych preparatów czyszczących dostępnych w handlu. W większości przypadków do utrzymania wanny w czystości wystarczy użycie detergentu stosowanego w kuchni do mycia naczyń . Nie należy jednak używać detergentów zawierających dodatki chroniące skórę dłoni (np. balsam).

Kupując preparat czyszczący należy upewnić się, że jest on zalecany dla wanien akrylowych. Odpowiednich informacji powinien udzielić sprzedawca. W przypadku wątpliwości prosimy o sprawdzenie oddziaływania preparatu w mało widocznym miejscu.

Zdecydowanie nie polecamy używania do pielęgnacji wanny środków czyszczących zawierających substancje stałe (proszki, pasty, mleczka) oraz czyściw, szmatek, i innych podobnych do szorowania. Miękka szmatka lub gąbka powinny w zupełności wystarczyć. Użycie środków ściernych może spowodować szybkie starcie, a tym samym zniszczenie powłoki.

Nie należy używać preparatów zawierających silne utleniacze (‘aktywny’ tlen lub chlor). Środki te degradują KAŻDĄ powierzchnię z materiałów organicznych i większości tworzyw sztucznych, w tym także Waszą nową powłokę. Częste używanie takich środków może spowodować zniszczenie powłoki.

W razie tworzenia się kamienia na powierzchni należy użyć do jego usuwania preparatu do usuwania kamienia przeznaczonego do wanien akrylowych. Preparat stosować zgodnie z załączoną do niego instrukcją.

Nie można kąpać zwierząt w wannie, to zawsze problem dla każdej wanny, nie tylko po renowacji. Niespokojne, szarpiące się zwierzę może porysować swoimi pazurami każdą wannę. Jeżeli pupil Państwa jest spokojny podczas kąpieli, to można użyć gumowej podkładki zabezpieczającej wannę przed porysowaniem, na której go postawicie.

Nie można do wanny wypuszczać brudnej wody z pralki. Ta “brudna woda” zawiera również ług (zasada) i inne agresywne składniki. Niszczy każdą wannę (akrylową też) i są bardzo często przyczyną naszych renowacji. Kąpiel w takiej wannie do zdrowych też nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>